Mercur Savunma ve Güvenlik Teknolojileri Logo
<< Tüm yazıları görüntüle Entegrasyon

“Bilgi, Bilginin Paylaşımı ve Yönetimi; Günün Düzenlenmesi, Hayatın Şekillendirilmesi ve Geleceğin  Kurgulanmasıdır”  

Hızına yetişmekte zorlandığımız teknoloji; her geçen gün yeni  ihtiyaçlar ortaya koyarken, diğer yandan çözümler sunabilmektedir. İhtiyaç olarak sunulan imkan ve çözümler noktasında asıl belirleyici olan ise, fayda maliyet ekseninde , var olan yapıya yeni imkanın uyumu, başka bir ifade ile entegrasyondur.

Teknolojik imkanların entegrasyonunu iki  esas ilke çerçevesinde değerlendirmek mümkün olabilir. Bunlardan birincisi teknolojik  imkanın kurumsal yapının mevcut kullanmakta olduğu donanımlara uyumu ile benzer sistem ve donanımlardan faydalanmaya  devam edebileceği öngörülen süre ki bu noktada zaman ve süreç yönetimi de, yatırım planlamaları açısından dikkate alınmalıdır. İkincisi ise kurumsal yapının kurum kültürü yani insan kaynağı, iş  teorisi, iş yapış , davranış, işletme modelleri entegrasyonun çözüm odağında yer almalıdır.

Teknoloji, donanım ve yazılım firmaları; sundukları ürünler ne olur ise olsun, müşteri alt yapısında ürünü sağlamış olmak bir gelecek kurgusu olsa da, beklenen faydanın sağlanabilmesi ürünün kullanımında insan kaynağı, kurum davranış modellerini, işletme yapısını, iş teorilerine de dokunabilmek adına çözüm üretmelidir.

Entegrasyon; değişim rüzgarında, hızlı aksiyon alabilme becerisi ile birikim ve ürünlerin, müşteri, kurumsal yapı ve   projelerin   özellik ya da beklentilerine uygun, marka bağımsız çözüm sunabilme kabiliyetini gerektirmektedir.

 

- Atalay Özdemiroğlu   

Mercur Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı

Entegrasyon
location on map

İLETİŞİM

A. Ayrancı Mh. Tezel Sokak No.2/1 Çankaya Ankara T. +90 542 339 37 72 T. +90 312 468 84 15 E. [email protected] E. [email protected] W. wwww.mercurgroup.com
facebook logo twitter logo linkedin logo instagram logo